ASSMANN WSW Components A-TB750-VI04H
A-TB750-VI04H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VI04H
Datasheet Download
A-TB750-VI04H.pdf
Availability of A-TB750-VI04H
QUANTITY
A-TB750-VI04H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VI04H
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VI04H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Number of Levels1
Positions Per Level4
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VI04H
Related LinksA-TB75, A-TB750-VI04H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VI04H Details Description
Related parts for A-TB750-VI04H
RES SMD 62K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC 3.3V PLL CLK-DRVR 24-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 8PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.7A 100 MOHM TH datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W LEADS datasheet.pdf