Vishay/Dale TNPU1206196KBZEN00
TNPU1206196KBZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU1206196KBZEN00
Brief Description
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU1206196KBZEN00.pdf
Availability of TNPU1206196KBZEN00
QUANTITY
TNPU1206196KBZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU1206196KBZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU1206196KBZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU1206196KBZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU1206196KBZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU1206196KBZEN00 Details Description
Related parts for TNPU1206196KBZEN00
DIODE GEN PURP 1.2KV 12A DO203AA datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 750MA 250VAC 450VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 18A 8-SOP datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MARKING TAG DIN RAIL 10MM TYPE K datasheet.pdf
RES 706 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
ESCUTCHEON INSERT 7MM TRIANGLE datasheet.pdf
ROUND HEAVY DUTY THREADED INSERT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf