Microsemi SoC A1010B-PQG100I
A1010B-PQG100I picture photo
Mfg. Part Number
A1010B-PQG100I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 57 I/O 100PQFP
Datasheet Download
A1010B-PQG100I.pdf
Availability of A1010B-PQG100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
A1010B-PQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of A1010B-PQG100I
Internal Part NumberEIS-A1010B-PQG100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLA1010B,A1020B 21/Jun/2013
Standard Package66
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesACT™ 1
Number of LABs/CLBs295
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O57
Number of Gates1200
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A1010B-PQG100I
Related LinksA1010B-, A1010B-PQG100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A1010B-PQG100I Details Description
Related parts for A1010B-PQG100I
CONN HSG PLUG 28POS CABLE SKT datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
IC ADC 8BIT DUAL 50MSPS 44-JLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 8SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.4KV 150A DO205 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 100VDC AXIAL CAN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BLUE 100' datasheet.pdf
BLZP 5.00/05/270 SN LTGY BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
150000UF 40V 76X220MM 85C 20000H datasheet.pdf