Microsemi SoC A1010B-PQG100I
A1010B-PQG100I picture photo
Mfg. Part Number
A1010B-PQG100I
Brief Description
IC FPGA 57 I/O 100PQFP
Datasheet Download
A1010B-PQG100I.pdf
Availability of A1010B-PQG100I
QUANTITY
A1010B-PQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of A1010B-PQG100I
Internal Part NumberEIS-A1010B-PQG100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package66
Total RAM Bits-
Number of I/O57
Number of Gates1200
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A1010B-PQG100I
Related LinksA1010B-, A1010B-PQG100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A1010B-PQG100I Details Description
Related parts for A1010B-PQG100I
IC DAC 8BIT DBL BUFF 20-DIP datasheet.pdf
CONN FERRULE 14AWG BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 7DDPAK datasheet.pdf
BOARD EVAL BATT CHARGER MCP73113 datasheet.pdf
SIDAC 2CH 120/240V 400A TO220A datasheet.pdf
ZFV LOW-ANGLE BAR LIGHT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.05A 300 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES 2.43M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf