Vishay/BCcomponents A122K20C0GH5TAA
A122K20C0GH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A122K20C0GH5TAA
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A122K20C0GH5TAA.pdf
Availability of A122K20C0GH5TAA
QUANTITY
A122K20C0GH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A122K20C0GH5TAA
Internal Part NumberEIS-A122K20C0GH5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A122K20C0GH5TAA
Related LinksA122K20, A122K20C0GH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A122K20C0GH5TAA Details Description
Related parts for A122K20C0GH5TAA
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
IC CTRLR PWM CM 8DIP datasheet.pdf
SENS VRS 1/4-40 UNS2A 5.2VP-P datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CBL ASSY 6' TEFLEX NM NM datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS IN-LINE datasheet.pdf
IC RECT BRIDGE 600V 1A SMDIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 250W datasheet.pdf