Microsemi SoC A1425A-PQ100I
A1425A-PQ100I picture photo
Mfg. Part Number
A1425A-PQ100I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 80 I/O 100PQFP
Datasheet Download
A1425A-PQ100I.pdf
Availability of A1425A-PQ100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
A1425A-PQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of A1425A-PQ100I
Internal Part NumberEIS-A1425A-PQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLA1425A Family 23/Jan/2012
Multiple Devices 01/Aug/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package66
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesACT™ 3
Number of LABs/CLBs310
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O80
Number of Gates2500
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A1425A-PQ100I
Related LinksA1425A, A1425A-PQ100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A1425A-PQ100I Details Description
Related parts for A1425A-PQ100I
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFP datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 3POS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.16A 200 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC SRAM 64K X 16 5.0V 44-SOJ datasheet.pdf