Vishay/BCcomponents A152M15X7RF5TAA
A152M15X7RF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A152M15X7RF5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A152M15X7RF5TAA.pdf
Availability of A152M15X7RF5TAA
QUANTITY
A152M15X7RF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A152M15X7RF5TAA
Internal Part NumberEIS-A152M15X7RF5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A152M15X7RF5TAA
Related LinksA152M15, A152M15X7RF5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A152M15X7RF5TAA Details Description
Related parts for A152M15X7RF5TAA
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHEEL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER R/A SMD 6POS ZE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf