Omron Automation & Safety A16-24DSG
A16-24DSG picture photo
Mfg. Part Number
A16-24DSG
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
LAMP LED 24VDC 16 SERIES GREEN
Datasheet Download
A16-24DSG.pdf
Availability of A16-24DSG
QUANTITY
A16-24DSG Order Process
Ship out your order
Specifications of A16-24DSG
Internal Part NumberEIS-A16-24DSG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyAccessories
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16-24DSG
Related LinksA16-, A16-24DSG Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A16-24DSG Details Description
Related parts for A16-24DSG
BLADE TORXPLUS IP7 6.89" datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 2220 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 97.02VC P600 datasheet.pdf
38U PANEL RAILS FOR RACK MOUNT datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 144TQFP datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 5/16" 10.5" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
PLUG INLINE 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
10UF 10V 10X7X4MM 125C 20000H datasheet.pdf