Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions A16106-35
A16106-35 picture photo
Mfg. Part Number
A16106-35
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TFLEX HR4350,DC1 9" X 9"
Datasheet Download
A16106-35.pdf
Availability of A16106-35
QUANTITY
A16106-35 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16106-35
Internal Part NumberEIS-A16106-35
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTflex™ HR400
UsageSheet
ShapeSquare
Outline228.60mm x 228.60mm
Thickness0.350" (8.89mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - One Side
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16106-35
A16106-35 Details Description
Related parts for A16106-35
PIN RECPT .032/.046 DIA 0344 SER datasheet.pdf
ASSEMBLY CONN INP FOR BXA-12549 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 12VOUT 10W datasheet.pdf
IC COMPARATOR SGL 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 2A AXIAL datasheet.pdf