Omron Automation & Safety A16N-PS150
A16N-PS150 picture photo
Mfg. Part Number
A16N-PS150
Brief Description
SWITCH PLATE E-STOP AUT/MAN/OFF
Datasheet Download
A16N-PS150.pdf
Availability of A16N-PS150
QUANTITY
A16N-PS150 Order Process
Ship out your order
Specifications of A16N-PS150
Internal Part NumberEIS-A16N-PS150
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A16N-PS150
Related LinksA16N-, A16N-PS150 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A16N-PS150 Details Description
Related parts for A16N-PS150
IC REG LDO 4V 80MA SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1.1A DO219AB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 17.3K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SLA 12/180B 3.2SN BK datasheet.pdf
OSC MEMS 74.1758MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf