Omron Automation & Safety A22L-DW-24A-01M
A22L-DW-24A-01M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-DW-24A-01M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V
Datasheet Download
A22L-DW-24A-01M.pdf
Availability of A22L-DW-24A-01M
QUANTITY
A22L-DW-24A-01M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-DW-24A-01M
Internal Part NumberEIS-A22L-DW-24A-01M
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NC
Switch FunctionOn-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Actuator TypeSquare, Button, Full Guard
Color - Actuator/CapWhite
Illumination Type, ColorLED, White
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-DW-24A-01M
Related LinksA22L-DW, A22L-DW-24A-01M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-DW-24A-01M Details Description
Related parts for A22L-DW-24A-01M
CAP FILM 0.22UF 20% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 4POS VERT 15AU datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC FIFO SUPERSYNCII 15NS 64-TQFP datasheet.pdf
MCU ARM 32BIT 256K FLASH 144BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 2.2A 30 MOHM TH datasheet.pdf
OSC VCTCXO 96.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf