Omron Automation & Safety A22L-GW-24A-01A
A22L-GW-24A-01A picture photo
Mfg. Part Number
A22L-GW-24A-01A
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V
Datasheet Download
A22L-GW-24A-01A.pdf
Availability of A22L-GW-24A-01A
QUANTITY
A22L-GW-24A-01A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-GW-24A-01A
Internal Part NumberEIS-A22L-GW-24A-01A
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NC
Switch FunctionOn-Off
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, White
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-GW-24A-01A
Related LinksA22L-GW, A22L-GW-24A-01A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-GW-24A-01A Details Description
Related parts for A22L-GW-24A-01A
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 56.9 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 0804 datasheet.pdf
RES 470 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
MGRID HDR SMT W/CAP .76AULF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 215MA 750 MOHM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 143MA 4.1 OHM TH datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
High Accuracy anyCAP 50 mA Low Dropout Linear Regulator IC datasheet.pdf