Omron Automation & Safety A22L-GW-24A-20M
A22L-GW-24A-20M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-GW-24A-20M
Brief Description
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-GW-24A-20M.pdf
Availability of A22L-GW-24A-20M
QUANTITY
A22L-GW-24A-20M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-GW-24A-20M
Internal Part NumberEIS-A22L-GW-24A-20M
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, White
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life5,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-GW-24A-20M
Related LinksA22L-GW, A22L-GW-24A-20M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-GW-24A-20M Details Description
Related parts for A22L-GW-24A-20M
CONN RACK/PANEL 11POS 5A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 17A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG BROWN 500' datasheet.pdf
LED XRC 475NM BLUE 13.9LM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 70POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 20AWG ORNG datasheet.pdf