Omron Automation & Safety A22L-HA-12A-02M
A22L-HA-12A-02M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-HA-12A-02M
Brief Description
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V
Datasheet Download
A22L-HA-12A-02M.pdf
Availability of A22L-HA-12A-02M
QUANTITY
A22L-HA-12A-02M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-HA-12A-02M
Internal Part NumberEIS-A22L-HA-12A-02M
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST-NC
Switch FunctionOn-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)12 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life5,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-HA-12A-02M
Related LinksA22L-HA, A22L-HA-12A-02M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-HA-12A-02M Details Description
Related parts for A22L-HA-12A-02M
PILOT LIGHT 24V LED ROUND GREEN datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 6A/5A 8-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD BK datasheet.pdf
INDICATOR NEON WHITE PANEL MNT datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 3W DO216AA datasheet.pdf