Omron Automation & Safety A22NZ-BMM-URA
A22NZ-BMM-URA picture photo
Mfg. Part Number
A22NZ-BMM-URA
Brief Description
RED PLASTIC MUSHROOM HEAD
Datasheet Download
A22NZ-BMM-URA.pdf
Availability of A22NZ-BMM-URA
QUANTITY
A22NZ-BMM-URA Order Process
Ship out your order
Specifications of A22NZ-BMM-URA
Internal Part NumberEIS-A22NZ-BMM-URA
SeriesA22NN
(Select First, Then Apply Filters) Compatible SeriesOmron, A22NN
Actuator TypePushbutton, Round
IlluminationNon-Illuminated
Panel Cutout Dimensions22.3mm (Round)
RequiresContact Block(s)
TypeMomentary
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22NZ-BMM-URA
Related LinksA22NZ-, A22NZ-BMM-URA Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22NZ-BMM-URA Details Description
Related parts for A22NZ-BMM-URA
CONN SPRING 58POS DUAL .255 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 121BGA datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.1A 205 MOHM TH datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 0606 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADPTR 24V 19.2W datasheet.pdf