Omron Automation & Safety A22NZ-MGA-NWA
A22NZ-MGA-NWA picture photo
Mfg. Part Number
A22NZ-MGA-NWA
Manufacturer
Product Category
Configurable Switch Components - Body
Brief Description
WHITE BRSHD METAL, FULL-GUARD
Datasheet Download
A22NZ-MGA-NWA.pdf
Availability of A22NZ-MGA-NWA
QUANTITY
A22NZ-MGA-NWA Order Process
Ship out your order
Specifications of A22NZ-MGA-NWA
Internal Part NumberEIS-A22NZ-MGA-NWA
Category Switches
FamilyConfigurable Switch Components - Body
SeriesA22NN
(Select First, Then Apply Filters) Compatible SeriesOmron, A22NN
Actuator TypePushbutton, Round
IlluminationNon-Illuminated
Panel Cutout Dimensions22.3mm (Round)
RequiresContact Block(s)
TypeMaintained
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22NZ-MGA-NWA
Related LinksA22NZ-, A22NZ-MGA-NWA Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22NZ-MGA-NWA Details Description
Related parts for A22NZ-MGA-NWA
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOD523 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 50A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SMINI6 datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
22UF 50V 6.3X17.5 85C AXI datasheet.pdf