Omron Automation & Safety A22NZ-MPA-NGA
A22NZ-MPA-NGA picture photo
Mfg. Part Number
A22NZ-MPA-NGA
Manufacturer
Product Category
Configurable Switch Components - Body
Brief Description
GREEN BRSHD MTL BZL, PROJECTED
Datasheet Download
A22NZ-MPA-NGA.pdf
Availability of A22NZ-MPA-NGA
QUANTITY
A22NZ-MPA-NGA Order Process
Ship out your order
Specifications of A22NZ-MPA-NGA
Internal Part NumberEIS-A22NZ-MPA-NGA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Switches
FamilyConfigurable Switch Components - Body
SeriesA22NN
(Select First, Then Apply Filters) Compatible SeriesOmron, A22NN
Actuator TypePushbutton, Round
IlluminationNon-Illuminated
Panel Cutout Dimensions22.3mm (Round)
RequiresContact Block(s)
TypeMaintained
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22NZ-MPA-NGA
Related LinksA22NZ-, A22NZ-MPA-NGA Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22NZ-MPA-NGA Details Description
Related parts for A22NZ-MPA-NGA
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
RACEWAY LD10 1CH AD IVR10' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 82A D2PAK datasheet.pdf
CONN SPRING 28POS SNGL .390 SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V ITO220 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 9POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
SWITCH ROLLER LEVER SPDT .1A 30V datasheet.pdf