Omron Automation & Safety A22R-24AW
A22R-24AW picture photo
Mfg. Part Number
A22R-24AW
Manufacturer
Product Category
Configurable Switch Components - Illumination Source
Brief Description
REPL LED WHT 24V FOR A22
Datasheet Download
A22R-24AW.pdf
Availability of A22R-24AW
QUANTITY
A22R-24AW Order Process
Ship out your order
Specifications of A22R-24AW
Internal Part NumberEIS-A22R-24AW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductA22R and M22R Series Pushbutton Switches
Standard Package1
Category Switches
FamilyConfigurable Switch Components - Illumination Source
SeriesA22RL
(Select First, Then Apply Filters) Compatible SeriesOmron, A22RL
ColorWhite
RequiresSwitch Body
TypeLED
Voltage24V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22R-24AW
Related LinksA22R, A22R-24AW Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22R-24AW Details Description
Related parts for A22R-24AW
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOEIAJ datasheet.pdf
UPM PIN ASSY, HI CURRENT datasheet.pdf
TFLEX HR4110 9" X 9" datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PMI BASE PANEL MOUNT INDICATOR datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf
SPEAKER SMD datasheet.pdf
MODULE DIODE 250A MAGN-A-PAK datasheet.pdf