Omron Automation & Safety A22TK-2RR-12-02
A22TK-2RR-12-02 picture photo
Mfg. Part Number
A22TK-2RR-12-02
Brief Description
A22TK-2RR-12-02
Datasheet Download
A22TK-2RR-12-02.pdf
Availability of A22TK-2RR-12-02
QUANTITY
A22TK-2RR-12-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of A22TK-2RR-12-02
Internal Part NumberEIS-A22TK-2RR-12-02
SeriesA22TK
CircuitDPST-NC + SPST-NO
Number of Positions2
Switch FunctionOn-Off, Off-On
Contact TimingNot Specified
Current Rating10A (AC/DC)
Actuator TypeTubular Key
Key Removable PositionsRight
Termination StyleScrew Terminal
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
FeaturesIP65
Depth Behind Flange54.70mm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22TK-2RR-12-02
Related LinksA22TK-2, A22TK-2RR-12-02 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22TK-2RR-12-02 Details Description
Related parts for A22TK-2RR-12-02
CONN RECPT 12POS .100 POLAR 30AU datasheet.pdf
RING IS 16-14 .257 .030TPBR datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES 15 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
XFRMR ISOL 10BASE-T 1:2 SMD datasheet.pdf
CONTACT CRIMP datasheet.pdf
75 TO 50 OHM ADAPTER datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
TURRET HEAD datasheet.pdf
LED COB CX1510 3500K WHITE SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf