Vishay/BCcomponents A330J15C0GF5UAA
A330J15C0GF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A330J15C0GF5UAA
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A330J15C0GF5UAA.pdf
Availability of A330J15C0GF5UAA
QUANTITY
A330J15C0GF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A330J15C0GF5UAA
Internal Part NumberEIS-A330J15C0GF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A330J15C0GF5UAA
Related LinksA330J15, A330J15C0GF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A330J15C0GF5UAA Details Description
Related parts for A330J15C0GF5UAA
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10WLCSP datasheet.pdf
IC SCAN TEST DEV/TXRX 28-SOIC datasheet.pdf
IC XDCP 16-TAP 10K CMOS 8-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN FFC TOP 45POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TBF 3C 3#16 PIN BULKHEAD RCPT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf