Vishay/BCcomponents A331K15X7RF5UAA
A331K15X7RF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A331K15X7RF5UAA
Brief Description
CAP CER 330PF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A331K15X7RF5UAA.pdf
Availability of A331K15X7RF5UAA
QUANTITY
A331K15X7RF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A331K15X7RF5UAA
Internal Part NumberEIS-A331K15X7RF5UAA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A331K15X7RF5UAA
Related LinksA331K15, A331K15X7RF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A331K15X7RF5UAA Details Description
Related parts for A331K15X7RF5UAA
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONV DC-DC 33W 12VIN 6A SGL SMD datasheet.pdf
LATCHING WIRE CLIP datasheet.pdf
GROUND PRO GND INTEGRITY METER datasheet.pdf
MODULE VF DISP 20X4 8.8MM CHAR datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT T/H TIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 40A 277VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 562 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf