Vishay/Dale CMF55158R00BEEB70
CMF55158R00BEEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55158R00BEEB70
Brief Description
RES 158 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55158R00BEEB70.pdf
Availability of CMF55158R00BEEB70
QUANTITY
CMF55158R00BEEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55158R00BEEB70
Internal Part NumberEIS-CMF55158R00BEEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55158R00BEEB70
Related LinksCMF55158, CMF55158R00BEEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55158R00BEEB70 Details Description
Related parts for CMF55158R00BEEB70
LED T-3.25 12V WEDGE 25MA GREEN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
TERMINAL DKT 4 SOLDERABLE datasheet.pdf
SEATING TL ASSY, POW/SIG/POW datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 65W datasheet.pdf