Sumida Corporation CDR7D43MNNP-3R7NC
CDR7D43MNNP-3R7NC picture photo
Mfg. Part Number
CDR7D43MNNP-3R7NC
Brief Description
FIXED IND 3.7UH 4.3A 18.9 MOHM
Datasheet Download
CDR7D43MNNP-3R7NC.pdf
Availability of CDR7D43MNNP-3R7NC
QUANTITY
CDR7D43MNNP-3R7NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR7D43MNNP-3R7NC
Internal Part NumberEIS-CDR7D43MNNP-3R7NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDR7D43MN
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.7µH
Tolerance±25%
Current Rating4.3A
Current - Saturation6.95A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)18.9 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR7D43MNNP-3R7NC
Related LinksCDR7D43M, CDR7D43MNNP-3R7NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR7D43MNNP-3R7NC Details Description
Related parts for CDR7D43MNNP-3R7NC
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23L-6 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 5V datasheet.pdf