Vishay/BCcomponents A391M15X7RH5TAA
A391M15X7RH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A391M15X7RH5TAA
Brief Description
CAP CER 390PF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
A391M15X7RH5TAA.pdf
Availability of A391M15X7RH5TAA
QUANTITY
A391M15X7RH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A391M15X7RH5TAA
Internal Part NumberEIS-A391M15X7RH5TAA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A391M15X7RH5TAA
Related LinksA391M15, A391M15X7RH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A391M15X7RH5TAA Details Description
Related parts for A391M15X7RH5TAA
IC DSP 32BIT 150MHZ 136-CSPBGA datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.9 OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 10UMAX datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS STR .100 GOLD datasheet.pdf