Vishay/BCcomponents A391M15X7RL5TAA
A391M15X7RL5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A391M15X7RL5TAA
Brief Description
CAP CER 390PF 500V X7R AXIAL
Datasheet Download
A391M15X7RL5TAA.pdf
Availability of A391M15X7RL5TAA
QUANTITY
A391M15X7RL5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A391M15X7RL5TAA
Internal Part NumberEIS-A391M15X7RL5TAA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A391M15X7RL5TAA
Related LinksA391M15, A391M15X7RL5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A391M15X7RL5TAA Details Description
Related parts for A391M15X7RL5TAA
IC D/A CONV LP 16-BIT 32-TQFP datasheet.pdf
FUSE GLASS 160MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP THIN FILM 7.5PF 50V 0603 datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 24V datasheet.pdf
CAP MICA 620PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.6A 61 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.215 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 37.4 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf