Vishay/BCcomponents A392M15X7RK5UAA
A392M15X7RK5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A392M15X7RK5UAA
Brief Description
CAP CER 3900PF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A392M15X7RK5UAA.pdf
Availability of A392M15X7RK5UAA
QUANTITY
A392M15X7RK5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A392M15X7RK5UAA
Internal Part NumberEIS-A392M15X7RK5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3900pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A392M15X7RK5UAA
Related LinksA392M15, A392M15X7RK5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A392M15X7RK5UAA Details Description
Related parts for A392M15X7RK5UAA
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
IC USB2.0 PROTECT 500MA-3A QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
COATING REMOVAL DISC 915CS 5" datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4POS .100 JUMPER 3.75 INCH datasheet.pdf
CONTACT CRIMP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf