Microsemi SoC A3P030-2VQG100I
A3P030-2VQG100I picture photo
Mfg. Part Number
A3P030-2VQG100I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 77 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A3P030-2VQG100I.pdf
Availability of A3P030-2VQG100I
QUANTITY
A3P030-2VQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of A3P030-2VQG100I
Internal Part NumberEIS-A3P030-2VQG100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O77
Number of Gates30000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3P030-2VQG100I
Related LinksA3P030-, A3P030-2VQG100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3P030-2VQG100I Details Description
Related parts for A3P030-2VQG100I
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 12W datasheet.pdf
EMITTER IR 875NM 100MA AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK R/A 2POS 3.81MM BLK datasheet.pdf