Microsemi SoC A3P250L-1FG144
A3P250L-1FG144 picture photo
Mfg. Part Number
A3P250L-1FG144
Brief Description
IC FPGA 97 I/O 144FBGA
Datasheet Download
A3P250L-1FG144.pdf
Availability of A3P250L-1FG144
QUANTITY
A3P250L-1FG144 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3P250L-1FG144
Internal Part NumberEIS-A3P250L-1FG144
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3L
Total RAM Bits36864
Number of I/O97
Number of Gates250000
Voltage - Supply1.14V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case144-LBGA
Supplier Device Package144-FPBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3P250L-1FG144
Related LinksA3P250L, A3P250L-1FG144 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3P250L-1FG144 Details Description
Related parts for A3P250L-1FG144
CAP CER 0.039UF 630V X7R 2220 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 28V datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
OSC VCXO 600.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8VDFN datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 60"L X 36"W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 2.5V 2917 datasheet.pdf