Microsemi SoC A3P600-2PQ208I
A3P600-2PQ208I picture photo
Mfg. Part Number
A3P600-2PQ208I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 154 I/O 208PQFP
Datasheet Download
A3P600-2PQ208I.pdf
Availability of A3P600-2PQ208I
QUANTITY
A3P600-2PQ208I Order Process
Ship out your order
Specifications of A3P600-2PQ208I
Internal Part NumberEIS-A3P600-2PQ208I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits110592
Number of I/O154
Number of Gates600000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3P600-2PQ208I
Related LinksA3P600-, A3P600-2PQ208I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3P600-2PQ208I Details Description
Related parts for A3P600-2PQ208I
VARISTOR 990V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
RES SMD 8.45 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 8PWR 32SGL 3.18MM datasheet.pdf
FIXED IND 3NH 300MA 180 MOHM SMD datasheet.pdf
1.27MM EDGE CARD 46CKTS L/F datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 20ppm 9pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf