Microsemi SoC A3PE1500-2FG676I
A3PE1500-2FG676I picture photo
Mfg. Part Number
A3PE1500-2FG676I
Brief Description
IC FPGA 444 I/O 676FBGA
Datasheet Download
A3PE1500-2FG676I.pdf
Availability of A3PE1500-2FG676I
QUANTITY
A3PE1500-2FG676I Order Process
Ship out your order
Specifications of A3PE1500-2FG676I
Internal Part NumberEIS-A3PE1500-2FG676I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3E
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits276480
Number of I/O444
Number of Gates1500000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case676-BGA
Supplier Device Package676-FBGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3PE1500-2FG676I
Related LinksA3PE1500, A3PE1500-2FG676I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3PE1500-2FG676I Details Description
Related parts for A3PE1500-2FG676I
RES SMD 649 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
5.8" BLACK 30LB CABLE TIE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED WARM-WHITE COB 80 CRI datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
DGTL ISO 2.75KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 6W datasheet.pdf