Omron Automation & Safety A3PJ-5011
A3PJ-5011 picture photo
Mfg. Part Number
A3PJ-5011
Manufacturer
Product Category
Configurable Switch Components - Lens
Brief Description
SINGLE SCREEN
Datasheet Download
A3PJ-5011.pdf
Availability of A3PJ-5011
QUANTITY
A3PJ-5011 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3PJ-5011
Internal Part NumberEIS-A3PJ-5011
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyConfigurable Switch Components - Lens
SeriesA3P
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3PJ-5011
Related LinksA3PJ, A3PJ-5011 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A3PJ-5011 Details Description
Related parts for A3PJ-5011
CAP CER 12PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 80POS .125 X .250 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A MINI-UMNL datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CRIMP PUNCH datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 5A FIN datasheet.pdf
RELAY GEN PUR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 500V AXIAL datasheet.pdf