Microsemi SoC A3PN060-ZVQG100
A3PN060-ZVQG100 picture photo
Mfg. Part Number
A3PN060-ZVQG100
Brief Description
IC FPGA 71 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A3PN060-ZVQG100.pdf
Availability of A3PN060-ZVQG100
QUANTITY
A3PN060-ZVQG100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A3PN060-ZVQG100
Internal Part NumberEIS-A3PN060-ZVQG100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits18432
Number of I/O71
Number of Gates60000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A3PN060-ZVQG100
Related LinksA3PN060, A3PN060-ZVQG100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A3PN060-ZVQG100 Details Description
Related parts for A3PN060-ZVQG100
CONN MCX JACK STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
HN.D-C-STI.AU.0,75 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN FORK BLOCK INSUL 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf