Microsemi SoC A40MX04-PLG44
A40MX04-PLG44 picture photo
Mfg. Part Number
A40MX04-PLG44
Brief Description
IC FPGA 34 I/O 44PLCC
Datasheet Download
A40MX04-PLG44.pdf
Availability of A40MX04-PLG44
QUANTITY
A40MX04-PLG44 Order Process
Ship out your order
Specifications of A40MX04-PLG44
Internal Part NumberEIS-A40MX04-PLG44
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package27
Total RAM Bits-
Number of I/O34
Number of Gates6000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.75 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case44-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package44-PLCC (16.59x16.59)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A40MX04-PLG44
Related LinksA40MX0, A40MX04-PLG44 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A40MX04-PLG44 Details Description
Related parts for A40MX04-PLG44
IDC CABLE - MSC60A/MC60G/MSC60A datasheet.pdf
RES SMD 10.7OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 7POS 5A datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 7A 8SOP datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf