Microsemi SoC A42MX09-1VQ100
A42MX09-1VQ100 picture photo
Mfg. Part Number
A42MX09-1VQ100
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 83 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A42MX09-1VQ100.pdf
Availability of A42MX09-1VQ100
QUANTITY
A42MX09-1VQ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX09-1VQ100
Internal Part NumberEIS-A42MX09-1VQ100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesMX
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O83
Number of Gates14000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.75 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX09-1VQ100
Related LinksA42MX09, A42MX09-1VQ100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX09-1VQ100 Details Description
Related parts for A42MX09-1VQ100
CAP ALUM 10000UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 22.6A 2 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 0.15W 1206 datasheet.pdf
DIN-POWER F032MS-3 0C1-2 datasheet.pdf
SHLD,STR,BECU,AG datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SLIT 1" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS CABLE SKT datasheet.pdf