Vishay/Sprague 600D826G030DD4
600D826G030DD4 picture photo
Mfg. Part Number
600D826G030DD4
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
82UF 30V 9.53X23.81 AXI
Datasheet Download
600D826G030DD4.pdf
Availability of 600D826G030DD4
QUANTITY
600D826G030DD4 Order Process
Ship out your order
Specifications of 600D826G030DD4
Internal Part NumberEIS-600D826G030DD4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package85
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600D826G030DD4
Related Links600D826, 600D826G030DD4 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
600D826G030DD4 Details Description
Related parts for 600D826G030DD4
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS R/A THRU HO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 120W NI-780S datasheet.pdf