Microsemi SoC A42MX36-3PQ240
A42MX36-3PQ240 picture photo
Mfg. Part Number
A42MX36-3PQ240
Brief Description
IC FPGA 202 I/O 240PQFP
Datasheet Download
A42MX36-3PQ240.pdf
Availability of A42MX36-3PQ240
QUANTITY
A42MX36-3PQ240 Order Process
Ship out your order
Specifications of A42MX36-3PQ240
Internal Part NumberEIS-A42MX36-3PQ240
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/Dec/2014
Standard Package24
Total RAM Bits2560
Number of I/O202
Number of Gates54000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.75 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case240-BFQFP
Supplier Device Package240-PQFP (32x32)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A42MX36-3PQ240
Related LinksA42MX36, A42MX36-3PQ240 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A42MX36-3PQ240 Details Description
Related parts for A42MX36-3PQ240
RES SMD 3.9KOHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
IC MCU ARM7 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 306MA 2.2 OHM SMD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 36VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 5W SMBG datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1304 WHITE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf