Microsemi SoC A54SX16-VQG100
A54SX16-VQG100 picture photo
Mfg. Part Number
A54SX16-VQG100
Brief Description
IC FPGA 81 I/O 100VQFP
Datasheet Download
A54SX16-VQG100.pdf
Availability of A54SX16-VQG100
QUANTITY
A54SX16-VQG100 Order Process
Ship out your order
Specifications of A54SX16-VQG100
Internal Part NumberEIS-A54SX16-VQG100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSX
Number of LABs/CLBs1452
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O81
Number of Gates24000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.75 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A54SX16-VQG100
Related LinksA54SX16, A54SX16-VQG100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A54SX16-VQG100 Details Description
Related parts for A54SX16-VQG100
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
MMIC AMP 2GHZ 8-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 23.88MM datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC DO41 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
PHOTODIODE IR 940NM T1 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 6A 120V datasheet.pdf