Microsemi SoC A54SX16A-TQG100I
A54SX16A-TQG100I picture photo
Mfg. Part Number
A54SX16A-TQG100I
Brief Description
IC FPGA 81 I/O 100TQFP
Datasheet Download
A54SX16A-TQG100I.pdf
Availability of A54SX16A-TQG100I
QUANTITY
A54SX16A-TQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of A54SX16A-TQG100I
Internal Part NumberEIS-A54SX16A-TQG100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Total RAM Bits-
Number of I/O81
Number of Gates24000
Voltage - Supply2.25 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A54SX16A-TQG100I
Related LinksA54SX16A, A54SX16A-TQG100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A54SX16A-TQG100I Details Description
Related parts for A54SX16A-TQG100I
RES SMD 0.016 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.5A 32VAC/VDC 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1.18" 1MM 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 53K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
19P MOD II SHROUDED HEADER, ST datasheet.pdf
RES 118 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf