Microsemi SoC A54SX32A-TQ144M
A54SX32A-TQ144M picture photo
Mfg. Part Number
A54SX32A-TQ144M
Brief Description
IC FPGA 113 I/O 144TQFP
Datasheet Download
A54SX32A-TQ144M.pdf
Availability of A54SX32A-TQ144M
QUANTITY
A54SX32A-TQ144M Order Process
Ship out your order
Specifications of A54SX32A-TQ144M
Internal Part NumberEIS-A54SX32A-TQ144M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesSX-A
Number of LABs/CLBs2880
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits-
Number of I/O113
Number of Gates48000
Voltage - Supply2.25 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case144-LQFP
Supplier Device Package144-TQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A54SX32A-TQ144M
Related LinksA54SX32, A54SX32A-TQ144M Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A54SX32A-TQ144M Details Description
Related parts for A54SX32A-TQ144M
OPTOISO 2.5KV 2CH OPEN COLL 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LCD SUP W/LINEAR REG 32QFN datasheet.pdf
OSC XO 95.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ SINE WAVE PC datasheet.pdf
FUSE VF/A TELE-GARD 800A 170VDC datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 1MM 15POS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 50UF 10% 60V AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 175MA 2.5 OHM TH datasheet.pdf