Comchip Technology A5KP13CA-G
A5KP13CA-G picture photo
Mfg. Part Number
A5KP13CA-G
Brief Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC R-6
Datasheet Download
A5KP13CA-G.pdf
Availability of A5KP13CA-G
QUANTITY
A5KP13CA-G Order Process
Ship out your order
Specifications of A5KP13CA-G
Internal Part NumberEIS-A5KP13CA-G
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
Voltage - Breakdown (Min)14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)232.56A
Power - Peak Pulse5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A5KP13CA-G
Related LinksA5KP1, A5KP13CA-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
A5KP13CA-G Details Description
Related parts for A5KP13CA-G
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC REDRIVER SAS/SATA 4CH 42TQFN datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 3POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
OPTOISO 1KV TRANS W/BASE 6LCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
350 TB SOCKET PIN STRIP datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf