Allegro MicroSystems, LLC A6810KLWTR-T
A6810KLWTR-T picture photo
Mfg. Part Number
A6810KLWTR-T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Power Distribution Switches, Load Drivers
Brief Description
IC SOURCE DRVR 10BIT SER 20SOIC
Datasheet Download
A6810KLWTR-T.pdf
Availability of A6810KLWTR-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
A6810KLWTR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of A6810KLWTR-T
Internal Part NumberEIS-A6810KLWTR-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Power Distribution Switches, Load Drivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Switch TypeLatched Driver
Number of Outputs10
Ratio - Input:Output1:10
Output ConfigurationHigh Side
Output TypeBipolar
InterfaceStrobe, Serial
Voltage - Load60V (Max)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)3 V ~ 5.5 V
Current - Output (Max)40mA
Rds On (Typ)-
Input TypeNon-Inverting
Features-
Fault Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOIC W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A6810KLWTR-T
Related LinksA6810K, A6810KLWTR-T Datasheet, Allegro MicroSystems, LLC Distributor
A6810KLWTR-T Details Description
Related parts for A6810KLWTR-T
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
PATCHCORD 1/4" RED 7FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DUAL HS MOSFET DRVR 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 16.3A 5 MOHM SMD datasheet.pdf
LF to 2.5 GHz TruPwr⑩ Detector IC datasheet.pdf