KEMET A700V686M006ATE028
A700V686M006ATE028 picture photo
Mfg. Part Number
A700V686M006ATE028
Brief Description
CAP POLYMER 68UF 20% 6.3V SMD
Datasheet Download
A700V686M006ATE028.pdf
Availability of A700V686M006ATE028
QUANTITY
A700V686M006ATE028 Order Process
Ship out your order
Specifications of A700V686M006ATE028
Internal Part NumberEIS-A700V686M006ATE028
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage Rating6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)28 mOhm
Lifetime @ Temp.-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TypePolymer
Applications-
Ripple Current3.1A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Surface Mount Land Size0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A700V686M006ATE028
Related LinksA700V686M, A700V686M006ATE028 Datasheet, KEMET Distributor
A700V686M006ATE028 Details Description
Related parts for A700V686M006ATE028
CTRLR TEMP SSR 240V 90A AC OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC ARM9 BLUESTREAK MCU 256BGA datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 12V 4.2A datasheet.pdf
50' 14/3 SJEOOW-A BLUE datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 9.1NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RELAY, DIN RAIL 600V 35A RN datasheet.pdf