TE Connectivity AMP Connectors A7OXB-1506M
A7OXB-1506M picture photo
Mfg. Part Number
A7OXB-1506M
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
CABLE D-SUB - AFN15B/AE15M/X
Datasheet Download
A7OXB-1506M.pdf
Availability of A7OXB-1506M
QUANTITY
A7OXB-1506M Order Process
Ship out your order
Specifications of A7OXB-1506M
Internal Part NumberEIS-A7OXB-1506M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
Series-
1st ConnectorReceptacle, Female Sockets
2nd ConnectorIndividual Wire Leads
TypeDB15
Number of Positions15
Length6.0' (1.83m)
ShieldingUnshielded
ColorMultiple, Ribbon
Usage-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A7OXB-1506M
Related LinksA7OXB, A7OXB-1506M Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
A7OXB-1506M Details Description
Related parts for A7OXB-1506M
CONN HEADER R/A 25POS T/H 15GOLD datasheet.pdf
IC PWR 8-BIT SHIFT REGIS 16-SOIC datasheet.pdf
TMDSDCDC8KIT datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES 12K OHM .4W .01% RADIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6B M25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf