Vishay/BCcomponents A822M15X7RF5UAA
A822M15X7RF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A822M15X7RF5UAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8200PF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A822M15X7RF5UAA.pdf
Availability of A822M15X7RF5UAA
QUANTITY
A822M15X7RF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A822M15X7RF5UAA
Internal Part NumberEIS-A822M15X7RF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance8200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A822M15X7RF5UAA
Related LinksA822M15, A822M15X7RF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A822M15X7RF5UAA Details Description
Related parts for A822M15X7RF5UAA
CONN PIN IDC 16POS W/O MT EAR datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 64-TAP 10K 24-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 80' NM TNCM datasheet.pdf
RES 680 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf