Vishay/BCcomponents A823M20X7RH5TAA
A823M20X7RH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A823M20X7RH5TAA
Brief Description
CAP CER 0.082UF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
A823M20X7RH5TAA.pdf
Availability of A823M20X7RH5TAA
QUANTITY
A823M20X7RH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A823M20X7RH5TAA
Internal Part NumberEIS-A823M20X7RH5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A823M20X7RH5TAA
Related LinksA823M20, A823M20X7RH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A823M20X7RH5TAA Details Description
Related parts for A823M20X7RH5TAA
JUMPER-H1503TR/A3048N/H1501TR12" datasheet.pdf
IC LIMITER AUDIO EXT ADJ 10TVSP datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC RESET MPU W/RESET SC70-4 datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
PLASTIC CVR FKC 9PO datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
LUG ALUMINUM 1 HOLE datasheet.pdf
CONN 5.00 TWPV-4 B150 GN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 12.5KV 2A AXIAL datasheet.pdf