TE Connectivity AMP Connectors A9CAA-1502F
A9CAA-1502F picture photo
Mfg. Part Number
A9CAA-1502F
Manufacturer
Product Category
Flat Flex Cables (FFC, FPC)
Brief Description
FLEX CABLE - AFG15A/AF15/AFE15T
Datasheet Download
A9CAA-1502F.pdf
Availability of A9CAA-1502F
QUANTITY
A9CAA-1502F Order Process
Ship out your order
Specifications of A9CAA-1502F
Internal Part NumberEIS-A9CAA-1502F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex Cables (FFC, FPC)
Series-
Contact TerminationReceptacle with Latch to Solder Tab
Length2.0" (50.8mm)
Number of Positions15
Pitch0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A9CAA-1502F
Related LinksA9CAA, A9CAA-1502F Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
A9CAA-1502F Details Description
Related parts for A9CAA-1502F
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 12V datasheet.pdf
IC MUX DUAL 4INPUT HS 16-SOIC datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 350V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 16-QSOP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf