TE Connectivity AMP Connectors A9CCA-2006E
A9CCA-2006E picture photo
Mfg. Part Number
A9CCA-2006E
Brief Description
FLEX CABLE - AFK20A/AE20/AFK20A
Datasheet Download
A9CCA-2006E.pdf
Availability of A9CCA-2006E
QUANTITY
A9CCA-2006E Order Process
Ship out your order
Specifications of A9CCA-2006E
Internal Part NumberEIS-A9CCA-2006E
Length6.0" (152.4mm)
Number of Positions20
Pitch0.050" (1.27mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A9CCA-2006E
Related LinksA9CCA, A9CCA-2006E Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
A9CCA-2006E Details Description
Related parts for A9CCA-2006E
BATTERY PACK NICAD 10.8V 4400MAH datasheet.pdf
JUMPER-H1504TR/A2015A/H1504TR 6" datasheet.pdf
Connector Header, Bottom Entry 25 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR PRESS ABS 15PSI datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 24TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC 1.5KE datasheet.pdf
RES 100 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 196K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
26500 5C 5#20 S BY PLUG LC datasheet.pdf
20W Regulated DC/DC Converter datasheet.pdf