TE Connectivity AMP Connectors A9CCA-2008E
A9CCA-2008E picture photo
Mfg. Part Number
A9CCA-2008E
Brief Description
FLEX CABLE - AFK20A/AE20/AFK20A
Datasheet Download
A9CCA-2008E.pdf
Availability of A9CCA-2008E
QUANTITY
A9CCA-2008E Order Process
Ship out your order
Specifications of A9CCA-2008E
Internal Part NumberEIS-A9CCA-2008E
Length8.0" (203.2mm)
Number of Positions20
Pitch0.050" (1.27mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A9CCA-2008E
Related LinksA9CCA, A9CCA-2008E Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
A9CCA-2008E Details Description
Related parts for A9CCA-2008E
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.25A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED LAMP 5V GRN FOR M2P INDICATR datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 39POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 144BGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 60W datasheet.pdf
MICRO 9C PIN 30" RBW datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 33 AWG 1000 FT RD datasheet.pdf