Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions AA-035-24-22-00-00
AA-035-24-22-00-00 picture photo
Mfg. Part Number
AA-035-24-22-00-00
Manufacturer
Product Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Brief Description
THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR 2.2A
Datasheet Download
AA-035-24-22-00-00.pdf
Availability of AA-035-24-22-00-00
QUANTITY
AA-035-24-22-00-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of AA-035-24-22-00-00
Internal Part NumberEIS-AA-035-24-22-00-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermoelectric Assemblies
Featured ProductAir-to-air Assemblies
PowerCool Series – Air-to-Air and Direct-to-Air Assemblies
Tunnel Series TEAs
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
SeriesTunnel
Heat Transfer TypeAir to Air
Power - Cooling33W
Current2.2A
Voltage24V
Fan LocationCold Side / Warm Side
Power - Input50.4W
Operating Temperature-10°C ~ 52°C
Weight0.001 KG
Dimensions - Overall180mm L x 83.3mm W x 137.8mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AA-035-24-22-00-00
AA-035-24-22-00-00 Details Description
Related parts for AA-035-24-22-00-00
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23 datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50 OHM datasheet.pdf
RES 6.20K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
EMITTER UV 400NM 30MA RADIAL datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 28 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf