| Internal Part Number | EIS-ABC05DRTI-S93 | |
| Number of Positions | 10 | |
| Card Thickness | 0.093" (2.36mm) | |
| Number of Rows | 2 | |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) | |
| Features | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Termination | Solder | |
| Color | Green | |
| Flange Feature | Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40 | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Material - Insulation | Polyphenylene Sulfide (PPS) | |
| Read Out | Dual | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | ABC05DRTI-S93 | |
| Related Links | ABC05D, ABC05DRTI-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor | |
 | 0323-3-15-01-34-01-10-0 | CONN RECEPT PIN .032-.046".125" | datasheet.pdf | |
 | 794145-2 | AMP DUAC/PL 04P LOCK | datasheet.pdf | |
 | 0461130361 | CONN RCPT VERT 36POS W/O GUIDES | datasheet.pdf | |
 | 0014601251 | CONN IDC 25POS 2.54MM 28AWG TIN | datasheet.pdf | |